Veel hollandlastest

Veel hollandlastest

Mul tuli eelmise postitusega seoses meelde veel paar võib-olla huvitavat fakti hollandlaste kohta (peaasi, et sa alati loed seda kui üldistust. Inimesed ei ole kunagi päris stereotüübid).

Hollandlased ei vabanda väga. Nad vabandavad siis, kui sa oled näiteks nende tõttu haiget saanud või neil on päriselt südamest kahju. Meie ees ei vabandatud eelmine kord ka siis, kui me läksime korteri vaatamiseks maakleri juurde ja teda ei olnud seal ning mainitud korter oli ka tegelikult vahepeal juba välja renditud. Vabandas küll naisterahvas, kes too hetk seal oli, aga maakler ise seda juhust ei maininud. Ausalt öeldes, mulle see meeldis. Miks sellel teemal nämmutada? Ilmselgelt juhtus kogemata ja samas me ei tulnud selleks ekstra kesklinna, vaid olime mõlemad juba seal. Minu jaoks oli lausa kergendus, et me ei pidanud seda teemat uuesti üles võtma ja hakkama ette ja taha vabandama ja ütlema, pole hullu. Hollandlased pidid iga situatsiooniga nii käituma. Kui sa ei saanud haiget ja see oli õnnetus, siis ta ei usu, et ta peaks vabandama.

 

Seda ma küll ise kogenud ei ole, aga nad pidid sulle tihti “ei” ütlema. Näiteks juhtus ka minu töörühmast ühe naisterahvaga selline asi, et ta küsis, kas ühistranspordi kaardile saab bussis raha laadida ja talle vastati lihtsalt “ei”. Mitte midagi muud. Kui me ülejäänud arvame, et siis peaks järeldama, et inimene vajab abi ja seletama juurde, kust täpselt saab ja kuidas, siis nemad nii ei arva. Kui sa ei küsi – järelikult ei ole vaja. Sellest ei tasu heituda. Küsi kohe julgelt edasi, et kus siis saaks ning nad hea meelega seletavad. Niisama lisajuttu pole mõtet oodata. Ehk mida sellest jutust järeldada – nad on tegelikult väga abivalmid, aga neile peab otse ja konkreetselt lähenema ning rääkima asjast.

 

Punkt, mis on minu arust kõige veidram üldse, arvestades nende ajalugu ja legaalsust, siis hollandlased on üllatavalt konservatiivsed. Holland oli esimene riik maailmas, kes legaliseeris samasooliste abielu (2001). Samamoodi, nagu kõik ilmselt teavad, on siin täiesti legaalne olla prostituut, teha eutanaasiat ja tarbida kanepit. Seda kõike meeles pidades, on imelik mõelda, et neile väga ei meeldi, kui keegi tänaval avalikult suudleb. Jah, sest suudlus on palju hullem, kui end akna taga müüa :D. Ma ei teagi mis värk sellega on. Aga ma olen ka kuulnud, et näiteks kanep on siiski turistide pärusmaa ning kohalikud seda üldiselt ei tarbi ning ei vaata ka hea pilguga neid, kes seda teevad. Sellepärast tahtsid nad ka turistidele kanepi tarbimise ära keelata. Samas on raha magus, mis sellega seoses sisse voolab, nii et seni nad seda teinud ei ole. Ilmselt on mõru maik juures ainult sellel, et Amsterdam on mujal maailmas kuulus oma pahede poolest.

Kokkuvõtteks, me leiaks selliseid veidrusi iga rahvuse kohta (mis toimub eestlastega, kes iga toidukorra kõrvale hapukoort söövad või sellises hulgas kartulit mugivad?) ning mulle need veidrused isegi meeldivad :). Parem olla otsekohene, kui et pead leiutama hakkama, et mis teine sellega öelda tahab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga