Esimesed päevad siin

Esimesed päevad siin

Oleme nüüd ametlikult Amsterdami elanikud (BSN “BurgerServiceNummer” koodiga) ja harjume vaikselt linnaga. Meie ajutine kodu on kesklinnast küllaltki kaugel, seega on siin rahulik. Asume Bos en Lommer linnaosas (vaata kaarti). Igal naabruskonnal on oma iseloom, väga huvitav on neid kõiki iamsterdam.com lehelt uurida, soovitan :).

Linnaosad iamsterdam.com lehelt.

Meie üritame korterit leida Wester Park, Noord ja Oostelijke Eilanden naabruskonda. Esiteks oleks Madisel lihtne tööl käia ja teiseks oleksime ikkagi üsna linnas. Meile eriti meeldib ida pool (loe: mulle), sest seal on palju vett, Bookingu kontor on lähedal ja samas piisavalt kaugel kesklinnast, et saada rahu pidevast turistide voolust.

Hetkel keskendume möbleerimata korteritele (kuna meil on kass, kes võib mööblile oma küüntega viga teha ja kuna mööbleerimata korterite sissemakse on odavam). Siin on nii, et üürivad nii firmad kui ka eraisikud. Eraisikud küsivad vähem sissemaksu, aga võivad olla ettearvamatud ja meid mitte valida, kuna me oleme kahekesi ja kuna meil on lemmikloom. Samas firmade möbleerimata korteritel on selline huvitav asi, et neil ei ole põrandat. Jah, sa ei lugenud valesti. Neil reaalselt ei ole põrandat, maas on ainult betoon. Seega iga üürnik ostab enda põranda sisse ja võtab selle kolides kaasa. Õnneks on võimalus eelmistelt elanikelt põrand osta, võib juhtuda, et firma on põranda sisse jätnud või tuleb see endal muretseda (kas pvc, laminaat, vaip või paks betoonivärv :D, see viimane juba kõlab rõvedalt). Samas on firmade pluss see, et neid absoluutselt ei huvita meie kass, palju meid on jms. Nad vaatavad ainult Madise palgalehte ja veenduvad, et ta on maksejõuline. Jällegi miinuseks, see, et nad küsivad vb 2-3 kuu tagatisraha. See pidi nii olema, sest nad eeldavad nö meist halvimat (oleme võlglased jms), sest neil ei ole võimalust seda kontrollida. Põhimõtteliselt on see “süüdi kuni pole tõestatud vastupidist” :D.

Seega eelistame leida eraisikult möbleerimata korterit eelmainitud naabruskonda. Kõlab nagu plaan. Keeruline plaan.

Eile käisime ka ühte korterit juba vaatamas. Asus see ühe suure-suure tuuliku taga (milles tegutseb mingi äge pruulikoda) ja korteri mõlemal pool oli kanal. Vaade oli mega, aga korter ise suht vana remondiga, mingi kole vaip oli magamistoas (mille kohta ka maakler ütles, et see pole tema maitse) ja köök nägi välja nagu lihuniku töökoda, huuh. Selline metallist tööpind, sakkidega, punased plaadid seinas. Pakkumist me ilmselgelt ei teinud. Asukoht oli imeline ja hind oli korterile vastav (ei olnud üle pakutud), aga köök oli kohene ei-ei.

Nüüd nädalavahetusega otsime niipalju kortereid kui leiame, saadame neid ka maaklerile edasi ja vaatame mis esmaspäeval saab.

Samuti üritame see nädalavahetus rentida ratta ja sõita mööda linnaosasid ringi, et uurida, kuidas seal elada oleks. Sellist üldist õhkkonda ja välimust jms. Sest korterite vaatamise ajal seda teha ei jõua ja samas on see ju väga oluline punkt. Seda soovitas meile ka meie maakler Yorgos, kes on igati äge tüüp. Uskumatu, aga siin on maakleritel päriselt ka mõte olemas. Nad ei kõlguta jalgu ja ei keera võtit ning ei korja ainult raha, vaid näevad vaeva. Nad õpivad sind tundma, mis sulle sobiks ja lepivad vaatamisi korterites, mis sa ise oled saatnud ja tahaks vaatama minna ja sellistes, mis nad ise arvaks, et meile meeldiks (enne saadavad alati lingi). Yorgos sõidutab meid sinna, käime koos vaatamas, küsib olulisi küsimusi, kui me ise ei oska ja annab ka enda hinnangu (näiteks, et ta arvab, et remont on kole ja see ja see võiks olla parem jne). Ta on turuga hästi kursis, seletab sulle erinevate linnaosade plusse ja miinuseid, räägib ajaloost, hindab korteri seisukorda, et sult ei küsitaks rohkem raha kui see tegelikult väärt on ja palju muud veel. Pluss ta lubas, et ei lase meil kolida kuhugi sinna, kuhu kohalikud ise kolida ei tahaks. Nii et igati sobib. Tunneme end kohe kindlamalt selle korteriotsinguga.

Pöidlad siis pihku, et me kindlasti endale kuu ajaga korteri leiaksime (ja loodetavasti nii ideaalse, et me terve siinoldud aja kolima ei peaks). Kuigi kolimine pidi üsna vähe maksma ja küllaltki lihtne olema.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga